Jesteś tutaj: Strona główna Oferta handlowa Nasady Nasady dymowe

Nasady dymowe (spalinowe)

Nasady dymowe (spalinowe) mają za zadania zapobiegać ciągom wstecznym w kominach odprowadzających spaliny. Nasady te można podzielić na trzy grupy:
- samonastawne
- mechaniczne.
- stałe.

   Samonastawne nasady kominowe typu rotowent to urządzenia dynamicznie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru wylot kołpaka nasady ustawia się po zawietrznej stronie wiejącego wiatru. Montuje się je na wylotach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych, o działaniu grawitacyjnym.
Samonastawne nasady kominowe mają zastosowanie, gdy na wylocie komina występują zawirowania powietrza spowodowane niekorzystnym usytuowaniem oraz kiedy brak jest ustabilizowanego ciągu kominowego lub jest on zbyt mały.
W naszej ofercie znajdują się:
- rotowenty,
- rotowenty DRAGON,
- rotowenty TWISTER

   Mechaniczne nasady kominowe, to tzw. generatory ciągu kominowego. Mają one za zadanie zwiększenie i stabilizację ciągu kominowego niezależnie od wysokości, przekroju poprzecznego komina, wiatru czy innych czynników zewnętrznych. Generator ciągu wytwarza podciśnienie w przewodzie kominowym poprzez wykorzystanie zjawiska fizycznego - injekcji. Polega ono na wytworzeniu podciśnienia w głównym przewodzie kominowym poprzez wytworzenie strumienia powietrza w przewodzie bocznym. Strumień powietrza wytwarzany jest przez wentylator znajdujący się poza obrębem przewodu kominowego. Ten sposób działania nie powoduje blokowania przewodu kominowego, a także zapewnia urządzeniu odporność na wysokie temperatury.
Wykonywane są w dwóch wersjach (katalog):
- na podstawie kwadratowej
- na podstawie rurowej z zamknięciem ocieplenia.             

Do stałych nasad spalinowych zalicza się:
- nasady pierścieniowe
- parasole ze stali nierdzewnej.

                                                          Cennik rotowenty          Cennik generatory

 


Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional